Spring NOTA / upgrady

Na začátek je třeba říct, že hrát NOTu bez dodatečných vylepšení sice není nemožné, ale je to opruz a také rychlá cesta na mrtvoliště. Proto vám zde ukážu pár šikovných skriptů a prográmků (tady se jim říka widgety nebo lua).

Q: Kde vychytané vychytávky seženu?
A: Jděte na springfiles.com/spring nebo na widgets.springrts.de.
Tam najdete většinu stažitelného obsahu fungujícího na enginu spring - tedy i jiné mody (games) než je NOTA, hromadu map i vývojařské udělátory. Protože jsme ale hodní, odkazy na vychátvky jsou uvedeny i zde.
Q: Tak, čím mám začít?
A: Pořádným klientem.
Základní klient dodávaný ke Springu je SpringLobby. Než moji pracovití ruští otroci dokončí lobby speciálně vyrobenou pro NOTU, doporučuji si stáhnou TASClient. Lépe se v něm orientuje, dá se modifikovat a umí sám stahovat potřebné mapy a mody pro hru.
Pokud nevíte, co je klient: Je to ten program, který vás připojí ke spring serveru a pomocí nějž se připojíte do vámi vybrané hry. Umožňuje zakládat, hrát, sledovat hry, kecat s ostatníma hráčema, přehrávat si staré hry a upgradovat hru, když vyjde nová verze.
Instalace je jednoduchá: rozbalíte stažený soubor do vašeho adresáře s hrou. Kdykoliv pak chcete hrát, spouštějte hru pomocí souboru TASClient.exe.
více info »
DOWNLOAD (4,4 MB)

IceUI - Satirik pack
- PADÁ PO NĚM HRA! NEPOUŽÍVAT! TESTOVÁNO!
RedUI
Je obsažena přímo ve hře. Zmáčkněte F11 a postupným klikáním od RedUI_Framework směrem nahoru všechny RedUI feraturky pozapínejte (všechny Widgety začínající "Red"). Nakonec aktivujte (zapněte stejným způsobem) widget LoiUI, kterým zapnete ovládací menu celého RedUI.
Tovární nastavení (obrázek vlevo) a zapnutý RedUI (obrázek vpravo).
Advanced players list v8.0
Pokud vám nevyhovuje seznam hráčů od Ice, tenhle je jediný jiný smysluplný. Víc jak rok jsem ho používal, ale pak mi přestal z neznámého důvodu fungovat. Mezi jeho featurky patří rychlé sdílení jednotek se spoluhráčem (není nutné mačkat H).
Instalace: rozbalit soubor do adresáře s hrou. Aktivovat přes widget menu (F11) ve hře.
více info »
DOWNLOAD (187 KB)

GhostRadar v1.11
Odhalí, co se skrývá pod radarovými tečkami. Mám pocit, že tento skript je dodávám přímo s hrou, takže ho možná ani není třeba stahovat. Rozhodně ale není rovnou zapnutý, takže F11 a aktivovat.
více info »
DOWNLOAD (1,9 KB)

CustomFormations2
S tímto skriptem jdou dělat divy. Je podivné, že takovou chytrou ovládací featuru zatím neimplementovala žádná komerční hra (alespoň co já vím). Prostě dá jednotky do takové formace, jakou si nakreslíte. Rozmístí jednotky rovnoměrně po délce celé křivky. Používá se tak, že místo jednotlivého kliku na místo určení stisknete levé tlačítko a držíte ho, dokud není čára načárána.
více info »
DOWNLOAD (29 KB)


Pokud není uvedeno jinak, všechny následující lua widgety se "nainstalují" rozbalením do adresáře hry (nebo do podadresáře /LuaUI/Widgets/, záleží na tom, zda je v daném zipu uložen widget i cestou nebo ne) a spuštěním přes F11 ve hře.

Další doporučené widgety

Ally cursors
Umožní vám vidět, kde zrovna na mapě visí kurzor vašeho spojence. Máte přehled, kam se dívá a kam ne. více info »
Ally Selected Units
Umožní vám vidět, jaké jednotky váš spojenec právě ovládá. Aby to fungovalo, musíte mít oba tento widget (a zapnutý!) více info »
Ally Resourcebars
Umožní vidět množství surovin vašeho spojence. více info »
HealthBars
Ukáže lištu se zdravím, pokud je jednotka zraněna.více info »

Ekonomické přečůrátory

Build Range Display
Ukáže, kam sahá dosah stavebního paprsku velitelské věže. Hodí si při výběru startovní pozice. více info »
Prospektor
Při stavbě dolu ukáže, kolik z daného metalového ložiska dostanete. Jelikož nejsou všechna ložiska stejně kvalitní/nosná, umožní se rozhodnout, kde stavět doly dříve a kde později. POZOR! Při některých konfiguracích interfacu silně zpomaluje počítač. více info »
Smart Area Reclaim
Pokud při vysávání vraků po kliku nepustíte tlačítko myši a táhnete, konstruktor vytěží všechny vraky v okruhu. Tento widget způsobí, že bude vysávat jen vraky (a ne stromy) a zvolí k tomu nějaké inteligentní pořadí. více info »
Reclaim info
Při vysávání vraků výše uvedeným způsobem vám ukáže, kolik surovin se v daném (o)kroužku nachází. více info »
My Metal Maker
Jedna z variant skriptu je přímo v instalaci hry, ale neni to starej dobrej Stockpiler, co za vás zapíná a vypíná metalmakery podle výroby energie. Tenhle to umí taky dobře, jen povypínejte případné další skripty, co dělají to samé. více info »
Stall Assist
Pokud spojencovi začne docházet energie a hrozilo by, že se zastaví těžba dolů, skript mu automaticky pošle nějakou vaši (samozřejmě pokud máte). více info »
Windcheck
Před začátkem hry uprostřed obrazovky ukáže, jak silný na dané mapě vane vítr. více info »

Pro zlobivé chlapce

UnitMarker (1.41)
Když se strhne nějaká krutá řež, nejlépe v nepřátelské základně, není čas vše sledovat a ještě psát spojencům vzkazy: "Hele tady staví nějakýho obrovitááánskýho robota!". Unitmarker to dělá za vás. Kdykoliv spatří nějakou důležitou_nepřátelskou_budovu = {atomové silo, fúzní elektrárna, velká bertha, ...}, zapíchne na to místo na mapě ukázovátko se vzkazem pro všechny spojence a názvem budovy.
Ze Springfiles.com stažitelné verze Unitmarkerů mají drobnou nevýhodu - nefungují v NOTě. Proto jsem script doplnil a zde je funkční verze i pro NOTU.
DOWNLOAD (4,0 KB)

Auto Swarm
Hnusný script, který způsobí, že vaše rychlé průzkumné jednotky (pokud dostanou za úkol útočit na nějakou pomalou nepřátelskou obludu) začnou směle kličkovat sem-tam a vyhnou se tak nepřátelské střelbě. Současná verze skriptu funguje pouze na Flea (ARM), PeeWee/A.K., Zipper/Sprinterus. Z popisu je jasné, že se dá účinně použít pouze proti plazmovým a neřízeným raketovým zbraním (lasery neminou).
více info »
DOWNLOAD (6,0 KB)

Rank Icons
Opatří každou jednotku (robota, tank, letadlo, obrannou věž,...) drobnou frčkou. Vypadá to efektně a rychle poznáte, kdo se v armádě fláká a kdo je ostřílenej machr. Vzhledem k tomu, že jednotka se zkušeností 0.50 má o nějakých 25 % více zdraví, občas se hodí tyto věco sledovat.
dodat SCREEN
více info »
DOWNLOAD (23 KB)

[o]PepeAmpere[CZ]